0
0
0

Які радіатори опалення кращі для квартири?

Які радіатори опалення кращі для квартири?

Зміст:

Вибір обігрівального обладнання багато в чому залежить від типу системи опалення. Централізоване та індивідуальне опалення мають свої відмінності, які впливають на вибір батарей. Розберімося, які прилади краще встановлювати в квартиру з різними типами систем.

Види радіаторів

Батареї можна розділити на кілька категорій в залежності від матеріалу виготовлення, конструктивних особливостей, а також способу виробництва.

Сталеві: панельні та трубчасті

Сталеві моделі виготовляють з низьковуглецевої сталі. Зовнішню поверхню покривають спеціальним стійким покриттям. Сталеві конструкції мають високу міцність, вони стійкі до корозії та різних агресивних речовин. При правильній експлуатації такі прилади прослужать багато років.

Існує два різновиди сталевих радіаторів: панельні та трубчасті. Панельні моделі ще називають конвектори або  електричні радіатори. Усередині них знаходиться нагрівальна панель (одна або кілька) і є конвертерні ребра. Панельні конструкції добре нагрівають кімнату та споживають мало енергії.

Трубчасті сталеві пристрої являють собою зварену конструкцію з труб. Бувають вертикальні і горизонтальні моделі, а також дизайнерські вироби незвичайної конфігурації. Трубчасті прилади коштують набагато дорожче панельних, але і якість їх вище.

Алюміній: литі та екструзійні

Для виготовлення приладів цього типу застосовують легкий і пластичний метал – алюміній. Вироби з нього мають малу вагу і високу тепловіддачу. Вони швидко нагріваються і так само швидко остигають після відключення опалення. Пристрої виготовлені зі з'єднаних одна з одною секцій. Бувають збірні та цільні секційні конструкції. Перший варіант передбачає можливість додавати і прибирати секції, а другий – ні.

Залежно від способу виробництва виділяють два види алюмінієвих моделей – литі та екструзійні. Литі конструкції виробляють методом лиття під тиском. Їх особливість – широкі водяні канали та міцні стінки. Такі пристрої швидко нагрівають приміщення.

Екструзійні вироби виготовляють шляхом видавлювання алюмінієвого сплаву на екструдері. Це самий бюджетний вид батарей. Вони дуже легкі і не вимагають міцних кронштейнів для підвішування на стіну. Тепловіддача і швидкість нагрівання у них висока. Деякі моделі оснащуються датчиком температури.

Чавунні: типові та дизайнерські

Це найбільш старий вид батарей. Виготовляються вони з чавуну. Головні переваги чавунних пристроїв – дуже повільне охолодження і тривалий термін служби (до 50 років). Головний недолік – величезна вага. Залежно від конфігурації чавунні вироби поділяються на типові та дизайнерські радіатори.

Типові – це звичні всім секційні батареї, які встановлюють у квартирах з центральним теплопостачанням. Їх відливають з чавунного сплаву і покривають емалевою фарбою. Такі моделі не відрізняються високою естетичністю.

Дизайнерські радіатори конструкції виглядають дуже вишукано і нагадують старовинні батареї з фігурним декором. Такі вироби не тільки гріють, але й прикрашають приміщення. Однак через високу вартість не кожен може дозволити собі таку красу.

Біметалічні батареї

Вироби цього типу виробляють з двох металів – сталі та алюмінію. Трубчасту серцевину роблять з низьковуглецевої сталі, а зовнішній корпус – з алюмінієвого сплаву. Пристрої складаються з секцій, які можна додавати та прибирати. Біметал добре витримує гідроудари і високий тиск в обігрівальних трубах.

Які радіатори краще для квартири з центральним опаленням?

При виборі пристроїв слід орієнтуватися не тільки на ваші переваги, але і на тип теплопостачання в квартирі. Тому що централізована та автономна система вимагають установки різних приладів.

Головний недолік центрального теплопостачання полягає в частих перепадах тиску. Зазвичай це відбувається під час включення або виключення системи. Різке підвищення тиску викликає гідроудар, який може пошкодити обігрівальні пристрої. Тому для квартири з центральним теплопостачанням потрібно вибирати обігрівачі з робочим тиском до 10, а краще – до 15 атмосфер.

Крім того, в центральній системі зазвичай використовують агресивну воду. Тому внутрішня поверхня приладу має бути стійкою до агресивного середовища та корозії.

Самі непрактичні пристрої – алюмінієві. Вони погано витримують гідроудари і не люблять агресивний теплоносій. Оптимальний варіант – чавунні, сталеві або біметалічні моделі. Ці вироби більш стійкі до негативних факторів.

Є ще один хороший варіант – мідні конструкції. Вони не бояться перепадів тиску, корозії та накипу. Однак коштують такі вироби дуже дорого, а в продажу зустрічаються рідко.

Які радіатори краще для квартири з індивідуальним опаленням?

У порівнянні з центральним, індивідуальне теплопостачання відрізняється більш м'якими умовами експлуатації.

  • В автономній системі не такий високий тиск, як в центральній. Також тут практично не буває гідроударів.
  • В індивідуальну систему можна залити більш якісну воду і встановити фільтр.

До автономного теплопостачання можна підключати будь-які види радіаторів – алюмінієві, сталеві, чавунні та біметалічні. Вони однакового добре пристосовані для цього типу. Що стосується розміру та кількості приладів, то тут все залежить від площі вашої квартири. Для кожного приміщення розмір секційної конструкції розраховується індивідуально за схемою.

Коментарі