0
0
0

Як вибрати рушникосушку

Як вибрати рушникосушку

Зміст:

Сушарка для рушників – корисний сантехнічний аксесуар, призначений для сушіння білизни. Крім того, він служить додатковим джерелом тепла у ванній кімнаті та знижує вологість повітря.

Види рушникосушок

Всі сушарки діляться на три типи: водяні, електричні та комбіновані.

  • Водяні рушникосушки – підключаються до системи гарячого водопостачання або опалення та нагріваються від води, що циркулює по трубах. Головний плюс такого приладу – економічність. Він не вимагає витрат електроенергії. Але оскільки він врізаний в систему опалення, користуватися ним можна тільки в опалювальний сезон.
  • Електричні рушникосушки – підключаються до мережі, як будь-які інші побутові прилади. Цей агрегат не вимагає складного монтажу, а користуватися ним можна не тільки в осінньо-зимовий період, а весь рік.
  • Комбіновані – працюють і від опалення, і від електрики. Прилад врізають в систему, а при необхідності перемикають на електроживлення.

Комбіновані сушарки найдорожчі, тому вони користуються не такою популярністю, як водяні та електричні.

Вибір водяної рушникосушки

За формою водяні сушарки діляться на кілька різновидів. Найпоширеніші – П-образні, М-образні, S-образні та «драбинка». Зустрічаються й інші модифікації. Крім стандартних моделей, є дизайнерські вироби складних, незвичайних форм. Крім виконання своєї основної функції, вони служать елементом декору інтер'єру.

Сушарка у формі драбинки вважається найбільш зручною. Вона має кілька перекладин, на які можна повісити багато білизни. Крім того, цей вид виробів вписується у більшість стилів оформлення. Деякі модифікації «драбинок» мають зручну полицю. На ній можна зберігати чисті рушники.

При виборі водяної рушникосушки зверніть увагу на матеріал, з якого вона зроблена. Самий практичний матеріал – нержавіюча сталь. Вона добре витримує перепади тиску в системі та не схильна до утворення корозії. Якість води в трубах не впливає на роботу агрегату. При правильній експлуатації виріб з нержавійки прослужить багато років.

Що стосується розміру, то тут все залежить від ваших потреб і наявності вільного місця у ванній. Є маленькі, компактні сушарки, середні та великі. Чим більше прилад, тим більше тепла він дає. Якщо у вас простора ванна, маленької сушарки для її обігріву буде недостатньо.

При виборі рушникосушки водяного типу, зверніть увагу на наступні моменти:

  • Різьблення. Воно має бути нарізане рівно, без зазублин.
  • Шви. У місцях зварювання шви мають бути гладкими, без гострих, погано оброблених країв. А краще вибирати вироби з безшовної труби.
  • Сертифікат. Якісні вироби обов'язково мають сертифікат. Якщо прилад не сертифікований, його краще не купувати.

Водяні сушарки можна підключати до системи опалення або водопостачання трьома способами:

  • Нижнє підключення – воно часто використовується при установці «драбинок». Підходить для систем з хорошим напором води.
  • Бокове – використовується для установки сушарок вертикального типу, «драбинок», S-образних моделей. Вважається найбільш універсальним способом монтажу.
  • Діагональне – використовується для агрегатів великих розмірів. Забезпечує мінімальну тепловтрату в процесі циркуляції води.

Зверніть увагу, щоб діаметр патрубків рушникосушки збігався з діаметром труб у вашій ванній. У разі розбіжності докупите перехідники.

Вибір електричної рушникосушки

Електрична сушарка не вимагає врізки в систему опалення або ГВП. Вона набагато простіше у монтажі, ніж водяна. Необхідно тільки приробити до стіни у ванній кімнаті кріплення і повісити на них агрегат.

Місце розташування пристрою вибирайте недалеко від електричної розетки. Розетка має бути вологозахищеною. Якщо у вас у ванній немає розетки, можна виконати отвір в стіні та вивести провід в сусідню кімнату.

Дизайн електричних моделей аналогічний водяним. Серед них найпопулярнішим варіантом також є «драбинка». Кількість перекладин і відстань між ними буває різною.

В електричних сушарках встановлений ТЕН (трубчастий нагрівальний елемент), який нагріває теплоносій. В якості теплоносія виступає вода або масло. Є агрегати з мокрим і сухим ТЕНом. Мокрий контактує з теплоносієм, а сухий – ні. Мокрий ТЕН найбільш поширений і дешевий, тому більшість сушарок оснащуються саме їм.

Найбільш зручні в експлуатації моделі з терморегулятором. За допомогою датчика можна виставити комфортну температуру нагріву, і прилад буде підтримувати її. Регулювання здійснюється поворотом ручки перемикача.

Оскільки електрична сушарка не підключається до системи опалення, перепади тиску їй не страшні. Ви можете вибрати прилад не тільки з нержавіючої сталі, але і з іншого металу – латуні, міді, чорної сталі. Зверніть увагу на якість зварного шва. Якщо він добре зроблений, ризик протікання зводиться до мінімуму.

Електросушарки досить економічні та споживають трохи енергії. Тому ви можете не переживати про великі рахунки за електрику. Крім того, прилад необов'язково тримати включеним постійно. Ви можете вимкнути його, коли він не потрібен.

Тепер ви знаєте, на що звертати увагу при покупці рушникосушки і зможете вибрати обладнання, яке влаштує за всіма параметрами.

Коментарі