0
0
0

Схеми підключення радіаторів опалення у приватному будинку

Схеми підключення радіаторів опалення у приватному будинку

Автономна система опалення приватного будинку вимагає грамотного монтажу. Щоб вона працювала без збоїв, необхідно правильно підключити радіатори. Розглянемо існуючі схеми підключення, їх особливості, переваги і недоліки.

Види підключення радіаторів опалення

Особливості підключення батарей до системи залежать від типу розводки труб. Існує однотрубна та двотрубна розводка. Однотрубна система являє собою ланцюг батарей, з'єднаних одна з одною однією трубою.

Гаряча вода послідовно перетікає з одного радіатора в інший. Таким чином зворотна труба попередньої батареї виступає в якості подачі для наступної і т. д. Така схема зазвичай використовується в багатоповерхівках. Вона найбільш проста і економічна. Її головний мінус в тому, що, проходячи через кожен наступний радіатор, вода все більше остигає.

Двотрубна система передбачає одночасне функціонування двох труб. Одна з них подає гарячу воду в кожен радіатор, а друга – збирає її з усіх батарей і відправляє в нагрівальний бак. При такому способі циркуляції кожен радіатор отримує воду однакової температури і всі кімнати прогріваються рівномірно. Це більш складна й дорога схема, але саме вона забезпечує найкращий обігрів.

Ці два види розводки відносяться до трійникової системі. Крім трійникової, існує ще й променева розводка. Вона передбачає прокладання окремої труби до кожного радіатора. Це найбільш складна та дорога схема підводки. Її перевага в тому, що труби прокладаються під підлогою і не псують естетичний вигляд приміщення, а також підігрівають підлогу.

Види систем опалення приватного будинку

У приватному будинку або на дачі використовують різні види опалювальних систем.

  • Водяна. Це найбільш популярна та затребувана система. В якості теплоносія, що циркулює по трубах, виступає технічна вода. Вона нагрівається в спеціальному баку або колекторі та тече по трубопроводу, затікаючи в кожен радіатор, а потім повертається назад у нагрівальний бак.
  • Повітряна. Передбачає використання печей, камінів або конвекторів, які нагрівають повітря в приміщенні. Для цього типу опалювальної системи не потрібні радіатори та теплоносій. Обігрівальний прилад нагріває повітря і поширює його по всьому приміщенню. Така система може працювати з примусовою та природною подачею повітря. У першому випадку використовується насос, що нагнітає повітря в опалювальний прилад. У другому випадку повітряні маси циркулюють самі завдяки різниці температур.
  • Електрична. Використовує електрорадіатори опалення з теплоносієм всередині. Електроопалення зручно в експлуатації, але споживає багато електроенергії, тому економічним його назвати не можна.
  • Газова. Ця система складається з газового котла, підключеного до водяного опалення. Автоматичні газові котли працюють від електромережі, тому споживають не тільки газ, а й електроенергію. Тутв основному використовують стальні радіатори опалення.
  • Комбінована. Існують опалювальні котли, які можуть працювати на декількох видах палива. При виникненні перебоїв з основним паливом опалення можна перевести на інше. Комбіновані системи найбільш дорогі та складні.

Кожна система опалення має свої переваги та недоліки. Найпоширеніший варіант у приватному заміському або міському будинку – водяне опалення від пічки, твердопаливного або газового котла.

Схеми підключення батарей опалення

Опалювальні радіатори можна підключати до системи декількома способами. Існує три основних схеми підключення: бокове, нижнє та діагональне.

  • Бокове. Цей варіант передбачає підключення з торця батареї, коли труба подачі та зворотна труба знаходяться з одного боку. Зазвичай подача розташовується зверху, а зворотна – знизу. Такий спосіб підключення використовується найбільш часто. Його перевага – можливість отримати максимальну тепловіддачу обігрівального пристрою.
  • Нижнє. При цьому типі монтажу труба подачі та зворотна труба підводяться до батареї знизу. При підключенні секційного радіатора подача підходить з одного боку, а зворотна труба – з іншого. Цей метод дозволяє зробити труби менш помітними – вони пролягають по підлозі і не псують вигляд стін. Недолік нижнього підключення в тому, що при такій подачі теплоносія втрачається близько 20% тепла.
  • Діагональне. При такій схемі монтажу подача знаходиться з одного боку батареї зверху, а зворотна труба – з іншого боку знизу. Таке підключення оптимально для батарей, в яких більше дванадцяти секцій і для довгих панельних радіаторів (більше 120 см завдовжки). Довгі батареї, підключені звичайним боковим способом, прогріваються нерівномірно. Тому для них рекомендується використовувати діагональний монтаж.

Усі три схеми однаково підходять для приєднання радіаторів до системи опалення у приватному будинку. Багато виробників випускають універсальні батареї, які можна підключати будь-яким з цих способів. Вибір схеми монтажу залежить від особливостей розводки труб, планування приміщення та інших нюансів.

Коментарі