0
0
0

Які радіатори опалення найкращі для приватного будинку

Які радіатори опалення найкращі для приватного будинку

Одна з переваг приватного будинку – автономна система опалення, яка дозволяє самостійно регулювати температуру в приміщенні та тривалість опалювального сезону. А щоб вона працювала нормально і без збоїв, необхідно правильно вибрати батареї.

Радіатори опалення види: по установці, використанню, матеріалу і формі

Існує кілька різновидів опалювальних батарей для будинку. Залежно від матеріалу виготовлення прилади діляться на:

  • алюмінієві;
  • сталеві;
  • чавунні;
  • біметалічні (виготовляються з двох металів).

Найбільш популярним різновидом вважаються алюмінієві моделі. Алюміній – легкий, пластичний метал, вироби з якого мають невелику вагу та хорошу тепловіддачу. Алюмінієві батареї бувають двох типів – ливарні та екструзійні.

Перший різновид виготовляється методом лиття під тиском. Другий передбачає видавлювання вертикальних частин конструкції на екструдері. Екструзійні батареї не піддаються зміні – до них не можна додавати нові секції або видаляти їх.

Сталеві радіатори опалення виготовляють з низьковуглецевої сталі. Це міцний, надійний метал, стійкий до корозії та агресивних речовин, що містяться у воді.

Чавунні радіатори опалення дуже важкі, але при цьому міцні й довговічні. Вони довго нагріваються і остигають теж довго. Максимальна тепловіддача і тривалий термін служби роблять ці моделі затребуваними. Якісні батареї з чавуну здатні прослужити до 50 років. Дизайн сучасних чавунних радіаторів відрізняється від морально застарілих батарей, які випускалися раніше.

Біметалічні моделі зазвичай роблять зі сталі та алюмінію. Сталь використовується для виготовлення трубчастої серцевини, а алюміній – для зовнішнього корпусу. Біметал витримує підвищений тиск і гідроудари, він стійкий до корозії.

За формою батареї діляться на панельні та трубчасті. Перший різновид має форму панелі. Усередині конструкції знаходиться певна кількість пластин, з'єднаних між собою. Така збірка забезпечує хорошу теплоємність.

Трубчасті моделі виготовляють із сталевих труб з полімерним напиленням. Собівартість таких конструкцій вище, ніж панельних, тому вони дорожчі. Термін служби трубчастих радіаторів досягає 30 років. Існують горизонтальні та вертикальні моделі.

Що стосується типу установки, то найпопулярнішими є, звичайно ж, настінні прилади. Їх розміщують уздовж стіни або під вікнами в кімнаті. Крім настінних, існують плінтусні та підлогові конвектори. Плінтусні мають невелику висоту (20–25 см) і кріпляться до стіни біля підлоги. У нашій країні такі прилади поки ще не дуже популярні, тому в продажу зустрічаються нечасто.

Підлогові конвектори складаються з теплообмінника, короба і декоративної решітки. Їх встановлюють безпосередньо в підлозі. Такі конструкції можна побачити в басейнах, спортивних залах та інших громадських приміщеннях. У будинках їх ставлять рідко.

Як розрахувати радіатор опалення

Щоб встановлений в приміщенні радіатор якісно обігрівав його, необхідно правильно розрахувати розмір опалювального приладу. Основним параметром для розрахунків виступає площа кімнати. Для комфортної температури потрібно 100 Вт на квадратний метр житлоплощі. Найпростіша формула для розрахунків:

Q=S*100, де Q – це необхідна тепловіддача радіатора, S – площа кімнати.

При виборі нерозбірної батареї використовується трохи інша формула:

N=Q/Qус, де N – необхідна кількість секцій, Q – тепловіддача приладу, Qус – удільна теплова потужність однієї секції. Останній параметр можна подивитися в техпаспорті опалювального приладу.

Це найбільш прості формули розрахунку. Існують також спеціальні онлайн-калькулятори для більш складних розрахунків (там враховується висота стель та інші особливості приміщення, кліматичні умови регіону проживання та інші параметри).

Які радіатори опалення краще

Опалювальна система приватного будинку або дачі має наступні переваги перед центральним опаленням квартирних багатоповерхівок:

  • відсутність великих перепадів тиску і гідроударів;
  • робота при малому тиску в трубах;
  • замкнутий контур системи дозволяє використовувати чисту, без домішок, воду (можна встановити фільтр для очищення).

Ці особливості дозволяють встановлювати багато різновидів опалювальних батарей, пропонованих на ринку. Найбільш бюджетний варіант – панельні радіатори. Вони мають компактні габарити і хорошу тепловіддачу. Крім того, батареї можна підключати до системи опалення різними способами (бокове або нижнє підключення).

Трубчасті сталеві радіатори теж непогано підходять для приватного міського або заміського будинку. За своїми експлуатаційними характеристиками вони ненабагато відрізняються від панельних, але мають більш високу вартість.

Алюмінієві моделі – найпоширеніший варіант. Вони мають сучасний дизайн, хорошу тепловіддачу і прийнятну ціну. Головне, щоб вода в системі не була занадто агресивною, інакше алюмінієвий сплав буде поступово псуватися.

Сучасні опалювальні пристрої мають мінімалістичний універсальний дизайн, який гармонує з багатьма стилями інтер'єру. Любителі незвичайних рішень можуть вибрати дизайнерські радіатори опалення, які не тільки обігрівають кімнату, але й прикрашають її.

Коментарі
Схожі статті
03.09.2021
Догляд за радіаторами опалення
Догляд за радіаторами опалення
Сучасні виробники орієнтуються на різноманітні потреби покупців та виготовляють радіатори опалення різних модифікацій. Багато людей під час вибору будь-якої продукції звертають особливу увагу на те, як їм потрібно буде доглядати за пристроєм або обла..
03.09.2021
Вертикальні радіатори опалення
Вертикальні радіатори опалення
Вертикальні батареї допоможуть зекономити на опаленні, стануть гарним варіантом у пошуку рішень для вишуканого інтер’єру. Під час вибору моделі слід звернути увагу не лише на зовнішній вигляд, а й на матеріал виробу...
03.09.2021
Просто радіатор опалення, чи доповнення Вашого інтер’єру?
Просто радіатор опалення, чи доповнення Вашого інтер’єру?
Ви любитель дизайну? Тоді у нас є хороші новини. Тому що радіатори – це вже не просто чавунний опалювальний прилад під Вашим вікном і «прогалина» в інтер’єрі. Навпаки: дизайнерський радіатор може модернізувати ваш інтер’єр і надати йому необхідний ко..