0 грн.
Зробити замовленняЯкщо ви вирішили поміняти у себе вдома батареї, недостатньо просто піти в магазин і купити вподобані моделі. Щоб обігрівальні прилади справно виконували свої функції, необхідно правильно розрахувати теплову потужність, а також врахувати особливості системи опалення.
Один з основних критеріїв при виборі пристрою – його теплова потужність. Від неї залежить довжина і кількість секцій, які потрібно встановити в кімнаті. Базовою величиною для розрахунку виступає площа приміщення.
Існують різні формули, за якими можна розрахувати потужність. Вони враховують безліч параметрів. Ці формули використовуються для професійних розрахунків. Для побутових потреб такі складні обчислення не потрібні. Досить простої формули:
Q=S*100
Q – необхідна тепловіддача обігрівального приладу;
S – площа приміщення.
Наприклад, площа вашої спальні або вітальні становить 12 м2. Розраховуємо потужність: 12*100=1200 Вт. Виходить, що для створення комфортної температури в кімнаті вам необхідно встановити обігрівачі, загальна теплова потужність яких складе 1200 Вт.
В середньому, для обігріву одного квадратного метра площі досить 100 Вт потужності. Це стосується приміщень з одним вікном і однією зовнішньою стіною. Якщо в кімнаті дві зовнішніх стіни (кутова кімната) і одне вікно, то 100 Вт для хорошого нагріву буде недостатньо. Краще взяти 120 Вт. Якщо ж приміщення має два вікна, то рекомендована теплова потужність обігрівача становить 130 Вт.
Ви можете коригувати розрахунки в залежності від особливостей вашого будинку або квартири. Кімнати з високими стелями вимагають більш потужних джерел тепла, ніж приміщення з низькими стелями. Вікна, вхідні двері, зовнішні стіни «крадуть» тепло. Внутрішні ж кімнати вимагають найменшого обігріву.
Оптимальна температура теплоносія в системі становить 60–70 градусів. При її дотриманні, а також при правильному розрахунку і розташуванні джерел тепла кімната буде нормально і рівномірно прогріватися.
Вибираючи обігрівальні пристрої для квартири, зверніть увагу на такі характеристики:
Вибір обігрівальних приладів залежить також від типу опалення. Головний недолік централізованого опалення – перепади тиску в системі та гідроудари. Ці фактори швидко зношують обігрівальні пристрої. В такому випадку краще вибирати варіанти з робочим тиском до 10 бар і товстими стінками (не менше 1 мм). Якщо у вашій квартирі проведено автономне опалення, підійдуть будь-які батареї.
Залежно від конструктивних особливостей батареї діляться на три види: панельні, секційні, трубчасті. Та окремою категорією можна винести дизайнерські радіатори.
У приватних міських та заміських будинках, на дачах використовується не центральне, а індивідуальне опалення. Його головні переваги: стабільний тиск в системі і можливість самостійно регулювати температуру нагрівання теплоносія, не перевищуючи рекомендованого порога.
Крім того, ви можете залити в систему воду з неагресивним складом, яка не буде пошкоджувати метал. Якщо ви не живете взимку в заміському будинку і не хочете опалювати порожнє приміщення, можна залити в систему не воду, а антифриз. Незамерзаюча рідина охоронить труби від розриву в найлютіші морози.
Для приватного будинку підходять будь-які різновиди опалювальних пристроїв – алюмінієві, сталеві, біметалічні або чавунні. Також набирають популярності використання електрорадіатори опалення. Вони однаково добре справляються з навантаженнями автономної системи.
Якщо у вас встановлений твердопаливний котел або піч, віддайте перевагу чавунним батареям. Вони оптимально підходять під опалювальну систему цього типу. Для газового та електричного опалення краще вибрати алюмінієві або сталеві моделі.
Вибираючи опалювальний прилад упевніться, що він відповідає встановленим стандартам і має відповідний сертифікат. Щоб не розчаруватися у виборі, купуйте тільки продукцію перевірених виробників.