0
0
0

Як радіатори кращі для опалення

Як радіатори кращі для опалення

До вибору радіаторів потрібно підходити відповідально, адже вихід опалювальної системи з ладу принесе багато клопоту. Давайте дізнаємося, на що звертати увагу при покупці батарей і яким виробникам варто віддавати перевагу.

Види радіаторів опалення

Ринок опалювального обладнання пропонує великий асортимент радіаторних конструкцій. Залежно від матеріалу виготовлення бувають такі вироби:

 • алюмінієві;
 • сталеві;
 • чавунні;
 • біметалічні (виготовляються з двох металів).

Алюмінієві батареї – один з найпоширеніших видів. Алюміній – легкий, пластичний метал з хорошою тепловіддачею. Вироби з нього швидко нагріваються, не іржавіють та мають невелику вагу. Коштують вони дешевше біметалевих аналогів. Конструкція приладу складається з секцій. Кожна секція виготовляється з пластин, з'єднаних одна з одною.

Сталеві  радіатори роблять з низьковуглецевої сталі. Це міцний, надійний, стійкий до корозії метал. Він не боїться агресивної води та хімічних сполук. Сталеві батареї бувають двох типів – трубчасті та панельні.

Біметалічні прилади зовні схожі на алюмінієві. Вони і справді мають алюмінієвий корпус, а внутрішня конструкція зроблена зі сталі. Ці моделі поєднують в собі переваги сталевих і алюмінієвих виробів. Вони мають високу тепловіддачу, не бояться корозії та довго служать.

Чавунні моделі – це класика водяного опалення. Раніше вони були дуже популярні, зараз вважаються застарілими, але деякі виробники як і раніше їх випускають. Головне достоїнство чавуну в його високій інерційності. Після відключення опалення обігрівачі ще довго залишаються теплими. З чавуну часто виготовляють дизайнерські радіатори, які служать прикрасою інтер'єру.

Залежно від особливостей конструкції обігрівальні пристрої діляться на панельні, секційні та трубчасті. Панельні являють собою цільну плиту, секційні складаються з окремих блоків, а трубчасті зварені з вертикальних або горизонтальних труб.

Кращий радіатор опалення – висновок

При виборі опалювальних приладів звертайте увагу на наступні параметри.

 • Теплова потужність. Цей показник потрібен для того, щоб розрахувати розмір і кількість батарей, які потрібні для обігріву приміщення. Чим просторіше кімната, чим вище в ній стелі, тим більше пристроїв потрібні для її обігріву. В середньому на кожні 10 м2 потрібно 1кВт потужності.
 • Модульність. Є цільні радіатори, до яких не можна додавати або прибирати секції. А є модульні конструкції, які можна збирати і розбирати під індивідуальні вимоги.
 • Робочий тиск в системі опалення. Це важливий показник, на який потрібно звертати увагу. Більшість сучасних обігрівачів здатні витримувати тиск до 10 бар.
 • Швидкість нагріву та охолодження. Алюмінієві і сталеві моделі нагріваються швидко, але так само швидко остигають. Чавунні конструкції вимагають більше часу на нагрів, але і тепло зберігають набагато довше.
 • Можливість установки автоматики. В деякі моделі можна встановлювати терморегулятори та пристрої для автоматичного видалення повітряних пробок.

Кожен вид батарей має свої плюси. Якщо ваш бюджет обмежений, вибирайте алюмінієві моделі. Якщо хочете більш якісний і довговічний варіант – віддайте перевагу біметалічним виробам. Вони користуються найбільшим попитом.

Зверніть увагу на тип підключення – нижнє або бокове. Більшість сучасних виробників оснащують прилади універсальним типом підключення. Бокове підключення простіше, але виглядає не дуже естетично, оскільки труби розташовуються на стіні. Нижнє підключення дозволяє прокласти труби по підлозі, зробивши їх менш помітними.

Якщо батареї вішаються на стіну, обов'язково враховуйте їх вагу. Для монтажу важких багатосекційних пристроїв можуть знадобитися додаткові кріплення.

Що стосується конструкції та дизайну приладів – тут все залежить від ваших уподобань. Типові батареї універсальні і вписуються в багато сучасних інтер'єрів. Стандартний колір усіх виробів – білий. Але на вимогу клієнта виробник може забарвити прилад в будь-який обраний з каталогу колір. Якщо вам потрібні кольорові обігрівачі, можете скористатися цією послугою.

Кращі виробники радіаторів опалення

На ринку теплового обладнання представлений великий вибір продукції різних виробників. Недосвідченому покупцеві недовго розгубитися при такому достатку. Якщо ви не знаєте, якому бренду віддати перевагу, придивіться до таких варіантів.

 • Instal Projekt – польська компанія, що працює на ринку опалювальних систем вже більш як 30 років. Її товари користуються попитом на Україні та в інших країнах.
 • Stelrad – голландська фірма, що випускає високоякісні сталеві радіатори опалення.
 • Zehnder – швейцарський бренд, що виробляє опалювальне обладнання та системи клімат-контролю. Він пропонує надійні та ергономічні трубчасті, панельні і секційні моделі.
 • IRSAP – італійська компанія, яка випускає стильні дизайнерські обігрівальні прилади для приватного будинку, квартири, дачі.
 • Quinn – англійський бренд, який добре зарекомендував себе на ринку. Сталеві конструкції Quinn відрізняються високою якістю та строгим, лаконічним дизайном.

Ці виробники міцно зайняли своє місце на ринку обігрівального обладнання, а їх продукція користується попитом не тільки в Європі, але й далеко за її межами. Вибираючи польські, швейцарські, італійські батареї, ви можете бути впевнені в їх якості, надійності та довговічності.

Коментарі